10. DÖNEMİN İLK KONUĞU CANSEN BAŞARAN-SYMES OLDU…

Almira Otel’de gerçekleşen, yerel ve küresel ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Başaran-Symes üyelere tecrübelerinin yanı sıra güncel gelişmeler hakkında da görüşlerini iletti. Üyeler tek tek söz alarak Başaran-Symes’a iş kollarına ilişkin değerlendirmelerini sundular.

Image

“ İş dünyası olarak yapısal reformlar konusunda ısrarcı olmalıyız”

TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerinin düşüncelerini dinleyen Başaran-Symes üyelere, iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için yapısal reformlar konusundaki taleplerin ısrarla söylenmesi gerektiğini ifade etti.nbsp; Bunun için iş dünyasının örgütlenmesinin önemine dikkat çekti.

“Gençlerin çağın gereklerine uygun bir donanım ve yetkinliğe sahip olması önemlidir”

Başaran-Symes, dünya dijital bir dönüşüm yaşarken ülkemizin en önemli potansiyeli olan gençlerin çağın gereklerine uygun bir donanım ve yetkinliğe sahip olabilecekleri bir eğitim sistemine öncelikli olarak ihtiyacımız olduğunu belirerek, Türkiye’nin rekabet gücünü kuvvetlendirmek için eğitim konusunun oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Söz alan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul: “İş dünyası toplumsal bütünün içerisinde sadece bir parçadırve her konuyla etkileşim içerisindedir” dedi. Özkul, Dolar’daki artışın ihracatı tek başına hızlandırmadığını, diğer konularda yaşanan sıkıntıların genel bir düşüşü getirdiğini, ancak ülkemizin potansiyelinin tüm bu sorunları yakın vadede aşacak nitelikte olduğunu ve bu zor dönemin kalıcı olmadığı görüşünü iletti.

Toplantının sonunda TÜGİAD Bursa Şubesi başkanı Onur Özkul, Renk Otizm Derneği’nin otistik çocuklar tarafından boyanmış bir tabağını Başaran- Symes’a hediye etti.