TÜGİAD BURSA, BASINLA BİRARAYA GELDİ

“Verdiğimiz her mesajı, yaptığımız her faaliyeti topluma doğru şekilde aktardığınız için sizlere teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, 3 aylık görev sürelerinde yoğun bir faaliyet dizisi gerçekleştirdiklerini belirtti. Özkul özetle şunları ifade etti: “TÜGİAD Bursa olarak üyelerimiz başta olmak üzere şehrimize ve ülkemize değer katmaya yönelik hedefler peşindeyiz. Bu doğrultuda iletişim konusunu çok önemsedik ve gerek üyeler arası, gerek toplumla gerekse de iş hayatında bunu uyguluyoruz. Yaptığımız Tügiad Akademi etkinliği ve yemekli toplantılarla iş alanında önemli konularda bilgilendirilirken aynı zamanda sosyal faaliyetlerle de üyelerimiz aileleri ve çocuklarıyla birlikte olarak iş stresinden uzaklaşmaya çalıştı.”

Image

Fabrika ziyaretleri sürecek…

Yaptıkları Bupiliç, Bursa Temiz Enerji ve Vestel gibi önemli fabrika ziyaretlerinin de süreceğini belirten Özkul gelecekte yurt içi ve yurt dışı birçok fabrikayı da ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi. Özkul, “Üyelerimize yeni vizyonlar katmak adına çalışmalar yaparken üyeler arası iletişimi sıkı tutmak ve herkesin görev alacağı çalıştaylar yapmayı da önemsedik. Ayrıca her STK’nın mevcudiyetini bilmesinin önemini bildiğimizden üye envanterini çıkarma adına çalışmalar yapıyoruz. Üye iletişimimiz kadar diğer şubelerimizle de iletişimin önemli olduğunu düşünüp şubelerimizi ziyaret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Uludağ Üni ile ortak projeler…

Kamu, diğer STK’lar ile de iletişim kurduklarını ve kurmaya devam edeceklerini belirten Özkul, sanayi üniversitesi iş birliği kapsamında Uludağ Üniversitesi ile çeşitli iş birlikleri kurmayı düşündüklerini belirtti. Özkul sözlerini şöyle tamamladı: “Uludağ Üniversitesi İİBF’de bulunan 7 bölümde öğrenim gören ve bölümünü birinci tamamlayan gençlere TÜGİAD Bursa olarak burs vereceğiz. Ayrıca yine İİBF’den mezun olan gençlere mentörlük eğitimi verirken, BUTGEM’de de bir TÜGİAD Bursa sınıfı açmayı planlıyoruz. Bizler gönüllü olarak bu derneklerde çalışıyoruz ve hem iş adamı hem de dernek mensubu olarak kendi deneyimlerimizle topluma faydalı olmaya çalışıyoruz.”

Renk Otizm ile anlamlı işbirliği…

Özkul ayrıca sosyal sorumluluk projesi kapsamında Renk Otizm Derneği ile çalıştıklarını ve otistik çocukların kendi elleriyle boyadıkları tabakları gittikleri ziyaretlerde hediye olarak sunduklarını belirtti.

Özkul son olarak basın mensuplarını 1 Haziran akşamı Holiday İnn otelde düzenlenecek olan ve Simit Sarayı’nın kurucusu Haluk Okutur’un konuk konuşmacı olarak katılacağı toplantıya davet etti.